Radawa to jedna z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystycznych województwa podkarpackiego. To kraina pięknych lasów głównie borów świeżych i mieszanych, gdzie króluje sosna, niechętnie ustępując miejsca dębom oraz brzozie. W lasach spotkać możemy zające, sarny, lisy czy wiewiórki. Ciekawostką jest występowanie bobrów, a wątpiących w ten fakt przekonać muszą bezsporne ślady ich bytności. Licznie reprezentowane są ptaki wróblowate, dzięcioły czy sikory a nie rzadko zaobserwować możemy budzącego podziw majestatycznym lotem jastrzębia. W Radawie możesz bardzo miło spędzić czas.
   To wymarzone miejsce dla każdego kto chce uprawiać turystykę aktywną. Główną atrakcją Radawy jest Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji na terenie którego znajduje się zalew wraz ze strzeżonym kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu pływającego, duży parking pole namiotowe, domki do wynajęcia, "miejsce biesiad", boiska, plac zabaw dla dzieci, bar oraz amfiteatr na wyspie.
   Turyści mogą spacerować lub jeździć na rowerach po ścieżkach przyrodniczo-krajoznawczych prowadzących przez radawskie lasy. Na ścieżkach tych znajdują się stanowiska i punkty informacyjne o miejscowej przyrodzie, zwierzętach i o pracy leśników. W centrum Radawy w dzielnicy Radawianka znajduje się plac zabaw dla dzieci wraz z parkingiem. Turyści w Radawie mogą również jeździć konno wraz z przewodnikiem.
   Organizowane są przejażdżki bryczką, a zimą kuligi. Miejscem godnym odwiedzenia w Radawie jest też "Adrenalina Park" w którym na turystów czeka bardzo wiele atrakcji. Wiele osób przybywa do ośrodka Profilaktyczno-Rehabilitacyjnego im. ojca Pio w Radawie aby podreperować stan zdrowia na organizowanych turnusach. Tutaj można leczyć się na otyłość, zapalenia stawów, choroby alergiczne i inne. W Radawie każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy wędkowania mogą łowić ryby w rzece Lubaczówce.
© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Ośrodek Wypoczynkowy Sokół w Radawie. Kontakt e-mail: rezerwacja@sokol-radawa.pl